пʼятницю, 25 грудня 2020 р.

Груша: що за фрукт?


Це дуже смачний фрукт, але про його корисні властивості знають не всі.

Тому, щоб груша більше припала до смаку, розповім вам детальніше про її корисні властивості.

ЩО ЗА ФРУКТ

Солодкі, соковиті і ніжні груші мають особливість — характерну зернисту м'якоть. Цим груша зобов'язана кам'янистим клітинам, або склереїдам, названим так за свою твердість. Склереїди підтримують і захищають м'які тканини плоду.

ЧИМ КОРИСНА

1. Це натуральне джерело харчових волокон. У 100 г — 14% добової потреби. Містить кремній — 17%, мідь — 10%, залізо — 12% та калій — 6%.

2. Вітаміну С в ній небагато — 5-6%. Наприклад, в яблуці — 11% на 100 г від добової потреби.

3. Серед інших цінних компонентів вітаміни групи В, особливо фолієва кислота (В9), фенольні сполуки, дубильні речовини (таніни). Ці корисні речовини містяться переважно в шкірці плода.

4. У м'якоті простих вуглеводів 10-12 г на 100 г фрукту. Переважає фруктоза, як і в яблуці, але груша містить ще й солодкий сорбітол, тому вона солодша яблука.

5. Сполуки калію мають сечогінні властивості та сприяють виведенню солей. Фолієва кислота відіграє важливу роль в процесах кровотворення, фенольні сполуки зміцнюють капіляри, мають протизапальну дію.

6. У разі загострення хвороб органів травлення від груш краще утриматися: в них багато клітковини, яка подразнює слизову оболонку кишківника і посилює перистальтику, також в ній багато фруктози, яка за надмірного вживання може викликати підвищене газоутворення.

ЯК ЗБЕРЕГТИ

За зовнішнім виглядом важко сказати про її стиглість. Плоди збирають і продають недостиглими. Стиглу легко пошкодити. Груші достигають за кімнатної температури. Для прискорення цього процесу плоди можна покласти до паперового пакета разом з бананами.

Правила безпечного харчування

Стигла груша в холодильнику зберігається 3-4 дні. Якщо перетримати, то перестиглий плід змінить консистенцію і буде несмачним через оцтову і молочну кислоти, яких немає в стиглій.

ЩО МОЖНА ПРИГОТУВАТИ

Груша не тільки смачна, але і дуже корисна. Цей соковитий фрукт можна використовувати для приготування різних десертів, як начинку для пирогів, фруктових салатів та інших страв.

8 ФАКТІВ ПРО ГРУШУ:

1. фрукт з низьким вмістом цукру — глікемічний індекс 34;

2. щодня можна їсти не більше 1-2 штук;

3. містить багато пектину, дубильних речовин, стимулює травлення;

4. в шкірці містить антиоксиданти, клітковину. Краще їсти неочищеною;

5. містить фолієву кислоту, залізо, цинк, калій. Корисна дітям та вагітним;

6. зрідка викликає алергію;

7. можна дітям з 6-7 місячного віку;

8. непридатна для заморожування. Можна сушити, в'ялити.



Немає коментарів:

Дописати коментар

Тиждень хімії та біології

  ТИЖДЕНЬ   ХІМІЇ ТА БІОЛОГІЇ     в ордена «Знак Пошани» ВПУ № 75 Термін проведення Тижня...